Utica NY : džamijska bošnjačka udruga ‘BACA’, laži i video-trake politikantske kriminogene mrake

 

Klasika iz udruženja Hanke Grabovice. Za Amerikance smo Bosanci, za raju Bošnjaci. U logo znaku umjesto državne zastave – ljiljani, dijelovi nelegalne i ukinute ratne i državne bh zastave, javno : poziv na Bosnu. I to ne bilo kakvu. Nepismenjaci. Patetično i sa nahuškanim emocijama po uzoru na bh političku scenu rogobatno pozivaju. Dođite da gledamo uz ulaznicu sponzora i u kafani utakmicu bh reprezentacije 12. juna uz parolu : ‘da se vijore naše zastave – jedno srce, jedna Bosna i Hercegovina’. A koje zastave, mudraci? Ratne i neustavne ili zvanične? Znamo odgovor, pitamo onako za raju. I da li to postoji nekoliko država pod imenom Bosna, kad se već u proglasu spominje jedna?

‘Bosanski duh’ iz parola ove kriminogene udruge koja je opljačkala donacije pretvorio se u ‘bošnjački’ vjerski nacionalistički duh i pušten je iz boce. Vidjeli smo to davno, zadnji put na otužnom prisjećanju uz ‘dan bijelih traka’ 31. maja ove godine ispred turske fontane ‘Sebilj’. Sad gromoglasno Hanka Grabovica poziva na gledanje utakmice’ bh reprezentacije u grill restoranu ’72 Tavern’ na adresi 400 Oriskany St Utica NY,  u nekadašnjem ‘Auditorimu’ zdanju čije renoviranje su platili građani grada a preuzela Adirondak Banka koja je i vlasnik ovog restorana i ujedno jedan od većh sponzora udruženja ‘BACA’ Utica NY. ‘Nezabravna noć’ uz plaćenu ulaznicu i ostale sadržaje za djecu na ‘vatch party’ poziva privatnik i stalni sponzor Grabovice i ekipe uz nju ‘Drina auto repair’ uz slatku najavu. ‘Prvih 100 posjetilaca ulaz besplatno’, i bez navođenja cijene ulaznice što će svakao biti iznenađenje večeri. Kao, doći će hiljade, požurite.
‘Laž i video-trake’ ove ‘nevladine mrake’ se nastavljaju. Od silnih poziva ‘kao znak priznanja udruge ‘BACA’ sa nacionalnih američkih medija kao što su ‘FOX Sports’, ‘Politico Media’, Hanka je osigurala ‘najvažniji’ dostojan njenog ugleda i renomea: lokalni besplatni list ‘Daily Sentinel’ iz susjednog gradića Rome, ‘koji će pratiti ovu manifestaciju’. Pratiti gledanje utakmice na TV? Ovi što su ‘prepoznali Hanku’ i njeno djelovanje’ listom odustali. Nisu naravno ni bili zainteresirani ali laži su puštene kao ‘duh iz boce’. Da se raja nakači i natocilja.

Nije sporna ljubav prema bh reprezentaciji ali sa gledanjem utakmice uz ulaznicu ne dokazuje se nikakva ljubav prema državi. Posebno ne na način da se Amerikacima lažno predstavljamo. Sa dvije zastave, sa dvostrukim djelovanjem. Uz zastave, šalvare i dimije, drugo nemamo šta pokazati iz Bosne. Međutim ovo udruženje ne može iz ucrtane kolotečine i SDA/Reis politike. Posebno na ovakav način nećemo dokazati da smo ‘ponosni ‘Bosanci  Hercegovci’. Kad se zna da nema ni Bosanaca ni Bosanaca i Hercegovaca. Takvi, nažalost, uopšte i ne postoje u BiH ni po Ustavu ni po zakonima.
Što je još jedan od dokaza koliko udruga razumije bh složenost i stvarnost.

photo : euforični poziv na gledanje utakmice udruga ‘BACA’ Utica NY, arhiv