STJEPAN KLJUJIĆ POSTAO ‘NEVIDLJIV’ I NEPOŽELJAN U SARAJEVU : Sve je počelo maja 2022. godine kada je član ratnog bh Predsjedništva Kljujić na tv ‘Face’ naglas progovorio o ministrici ispod hidžaba Kantona Sarajevo Naidi Hota – Muminović i o Alijinoj izdaji

 

Gospodin sa mašnom i bez nje, Stjepan Kljujić nekadašnji član ratnog bh Predsjedništva odavno je ‘nevidljiv’ u bh medijima, čak i u značajnim istorijskim datumima kada bi ga obično zvali na tv. Od maja 2022. godine, ‘nestalo ga’ skroz naskroz, u intervjuu na tv N1 kod Amira Zukića u ‘Pressingu’ 26. novembra ove godine nije znao ili bolje rečeno nije smio i htio otkriti razloge te i takve izolacije na pitanje novinara.

No, onaj ko iole prati medijski život ‘Republike Sarajevo’ i događanja u ovoj kotlini, mogao je poslije gostovanja na tv ‘Face’ maja 2022. godine od kada se Kljujiću ‘gubi svaki medijski trag’ saznati zašto ga rođeno Sarajevo kažnjava. Tada je naime u razgovoru sa Hadžifejzovićem za loše školstvo i obrazovanje prozvao ministricu osnovnog i srednjeg obrazovanja KS na iskren i neuvijen način koji se, logično, nije dopao ni Sandžakliji vlasniku privatne pričaonice pa ga je prekinuo bez da dovrši misao do kraja.
“Ja kada vidim onu ministricu obrazovanja u KS – zaobrađenu. Šta ona misli, šta misle ovo malo inovjeraca djece kad je vide..’ – omaklo se svjesno Kljujiću dok ga je Hadžifejzović dočako sa onom ‘ima demokratsko pravo’ a on još dodao. ‘Ma nemoj… Javna funkcija mora biti takva?”. Pričao je još ponešto i o izdaji Bosne od strane Alije ali to je prijalo uhu i oku Bošnjaka iz Sjenice i na to se nije osvrtao.

Od tada nema nigdje Kljujića, sve do gostovanja na tv N1 kada je opet govorio o Dayton-u i izdaji Srebrenice sa Alijim potpisom. Međutim, rezigniranost odbačenošću i ljutnjom Sarajeva je lebdjela u njemu i kad se sabere 2 i 2, jasno se vidi zašto ga je Sarajevo ‘otkačilo’. To su hidžab ministrice i mit o mudracu Aliji i njegovoj islamskoj državi, više ovaj prvi od drugog. Medijski je toliko bio izložen pljuvanju i mržnji da više nije mogao s mirom prošetati Gradom dok je za medije postao neinteresantan, jer mediji prate i osluškuju državu i vjeru i stvaraju javnost po želji. Najbolje je to u jednoj rečenici pojasnila prozvana ministrica Naida. “Gospodin Kljujić se nije izvinio za svoju izjavu. Meni je daleko važnije što je bh. javnost pokazala da je budna”.

Da, da, ne samo da je budna, a koju ‘budnost’ naglašava Reis Kavazović i svaki hodžica i svaki osviješteni bošnjački političar, već je javnost bila i do bola iskrena i po ko zna koji put pokazala kuda ‘gone’ i glavni bh grad i država. Kljujić nij eni prvi ni zadnji koji je osjtio tu čar javnosti zbog izrečenih stavova. O čemu je nedavno progovorila i poznata historičarka Marie-Janine Čalić, profesorica na Minhenskom Univerzitetu za Istok i Jugoistok Evrope u tamošnjim novinama. Gdje je navela da je Sarajevo ‘očišćen i islamiziran grad’, pa je sada po medijima čereče i  uzduž i poprijeko, kao i po džematima Amerike i EU. Kao Kljujića koji se pravda da ‘nije nikom ništa dužan a mrze ga’. A dirnuo u dvije ‘svete krave’ Bošnjaka, e ‘neće da može’.

Kompletna vlada je stala u ‘zaštitu svoje ministrice’ sa pozivom na ljudska i vjerska prava, hinjeći da ne zna, prvo ministar Naide hadžija Konaković pa ostali, da u zvanične ustanove odavno uvode šerijatsko pravo ne mareći za ‘one druge’ i izigravajući propise i Ustav. Ministrica pod hidžabom je tako predložila a vlada usvojila skraćenje nastave uz Ramazan, propis zabrane točenja pića u kafanama u blizini džamija a najviše je u propagiranju vjere uradila usvajanjem ‘modernog i demokratskog’ programa ‘Reforme predškolskog i srednjeg obrazovanja’ nazvane ‘Safer učenje’. Po nacrtu nekih Arapa i njihovih studija pretočenih u prijedlog džematske vjerske i nepoznate ‘Fondacije Mulalić’ u Sarajevu, o čemu smo već pisali.

Što se tiče Alijine izdaje, Kljujića ne treba puno žaliti kad je već pristao na tu izdaju koja nije bila ni prva ni zadnja Alijina finta. Ne samo uz Srebrenicu, izdao je Kljujića koji je po sistemu rotacije trebao postati član Predsjedništva a umjesto toga Alija je prevarom sebe proglasio ‘predsjednikom’ i do danas ta laž kao mit opstaje, izdao je i Abdića koji ga je na izborima dotukao a na kraju smijenjen nelegalno, kasnije optužen i osuđen za ratni zločin. Pa Jovu Divjaka, pa Šibera… Čudno da to Kljujić nije primjetio. Ova osuda Kljujića nije samo zbog ministrice Naide, ona je više zbog hidžaba, a što se vidi sve više iz dana u dan, jer IZBiH gura ne na mala nego na velika vrata islamske regule koja joj otvara vlast iz skoro svih stranaka. I Zakon o Sudovima u BiH ‘čeka’ na reformu jer Reis hoće po svaku cijenu hidžab i tu i u Tužilaštvu, u Parlament pa čak i na Panonska jezera (od iduće godine) je zakonski već ušao.

Ako smo, a jesmo nekada slavili po novinama i naslovima ‘­historijsku prvu načelnicu u EU pod hidžabom’ (SDA Amra Babić, Visoko) ili ‘prvu poslanicu u Republici Srpskoj pod hidžabom (Begija Smajić, sada uz Semira Efendića u Stranci za BiH), pa poslije ‘prvu ministricu’ i tako dalje, slijedeća vijest će akoBogda i ‘inshanllah’ biti ‘prva sutkinja i prva tužiteljica ispod pokrivala’.
Za brade i kratke pantalone u vojsci se pobrinuo čak  Ustavni Sud BiH, ostalo će odraditi ‘demokratske reforme’ bh vlasti.

photo : ministrica pod hidžabom Naida Hota Muminović i Stjepan Kljujić, arhiv